(216) 606 42 97

info@deadline.com.tr

İBYS YAZILIMI

Deadline Bilişim İBYS Yazılımı - DiSG

Yıllardır hizmet vermekte olduğumuz ve İş Sağlığı Ve Güvenliği prosedürlerinin takibi konusunda geliştirmiş olduğumuz yazılım olan DiSG (Deadline İSG) , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın İBYS Standartlarına uyarlanarak bir İBYS yazılımı haline dönmüştür. İBYS Standartlarını ve Bakanlığın Yayınlamış olduğu ilgili genelgeyi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

DiSG - İBYS YAZILIMI ürünümüzün temel olarak yıllardır hizmetini vermekte olduğumuz Deadline İSG Takip Yazılımı'mızdan çok bir farkı yoktur. Zaten bakanlığın takip edilmesini zorunlu kıldığı herşeyi fazlasıyla takip etmekteydi. İBYS Yazılımı ve ÇSGB Entegrasyonu gündeme geldiği gün, yazılımızın alt yapısı zaten ÇSGB'nin talep ettiği tüm veri setlerini oluşturabilecek yeterlilikteydi. Bize düşen tek görev mevcut veri setlerini bakanlığın istediği formatta bakanlığa göndermekti.

İBYS Yazılımı 'mız tamamen butik olarak hizmet vermektedir. İster kendi sunucularınıza kurulur, isterseniz güvenliğini bizim sağladığımız sunucularda hizmet verebilir. Yazılım tamamen sizlerin kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanarak kurulur ve hizmete açılır. Kısacası programı siz veya müşterileriniz açtığında, karşılarında sizin firmanızın logolarını ve kurumsal bilgilerini görür. 3. Parti bir yazılım firmasının ismi geçmesini istemezseniz , geçmez. Yukarıda bazı müşterilerimizin ve programlarının giriş ekranlarının derlenmiş bir görüntüsünü görebilirsiniz.

Sunum öncesinde sizler için özel olarak hazırlık yapılır ve firmanızın logolarıyla size özel olarak bir arayüz hazırlanır ve ardından sizin için özel olarak hazırlanmış arayüzle sunum yapılır. Programı satın almaya karar verdiğinizde aynı düzen ile kullanıma devam edebilirsiniz. Müşteri adaylarımıza sunumlarını, yine bizlere ait olan bir alan adı olan www.isgtakipyazilimi.com üzerinden yapmaktayız. Yukarıdaki görseller'de ilgili müşteri veya müşteri adaylarımız için zamanında hazırlanmış giriş ekranı örnekleridir.

Bakanlık şuan yayınlamış olduğu veri setlerinde, sadece eğitim bildirimleri ile alakalı bilgilendirme yapmıştır. İlerleyen süreçte, İşe giriş ve periyodik muayene formlarının da iletilmesini isteyecektir. Daha da ilerleyen süreçte başka bilgileri de talep edecekler diye düşünüyoruz. Entegrasyon süreci adım adım ilerlemekte.

İSG Takip Yazılımı kullanan bazı müşterilerimizin yaşadığı sorunlardan biri, çalışmakta olan uzmanların, yaptıkları çalışmaları sisteme girmemesi ve bu yüzden de işlerin takibini çok verimli yapamamalarıydı. Dünyanın en iyi yazılımını kullansanız dahi oraya bir data girişi  olmadığı sürece hiç bir şeyi yazılım üzerinden takip etmeniz mümkün olmamaktadır. ÇSGB 'nin bahsi geçen İBYS sistemi sayesinde, uzmanlar artık kullandıkları yazılıma mecburen bu dataları girmek zorunda kalacaklar. Çünkü onlar bu datayı yazılıma girmedikleri takdirde ÇSGB tarafında ilgili çalışanların eğitimleri , muayeneleri yapılmamış gözükecektir.

Bu sistemin aslında temel amacı, ÇSGB'nin online olarak denetim yapabilmesi sağlamaktır. Tek tek firmaları ziyaret edip denetim yapmaktansa, kendi veritabanlarında bir sorgu yapıp, eğitim eksiği olan kaç çalışan varsa ona göre cezai yaptırım uygulayabileceklerdir. Tahminimizce, eğitim gerçekten verilmiş ancak sisteme girilmediyse ayrı bir ceza, eğitim hiç verilmediyse ayrı bir ceza uygulayacaktır. Ve sorumluluk tamamen uzmana ait olacaktır.

Çünkü, İBYS Yazılımı bünyesinden, ÇSGB'ye gönderilen veri setlerine bir  göz attığımızda, bir çalışanın eğitim girişi yapılırken, yazılım üzerinden, ÇSGB'nin sistemine : Yazılımı Sağlayan Entegrator Firma'nın kodu , eğitimi veren uzmanın TC Kimlik Numarası, Eğitimi Alanın TC Kimlik Numarası gibi datalar gönderilmekte.Ve bu datalar giderken , ÇSGB tarafında, İSG Katip üzerinden, ilgili uzmanın, ilgili çalışanın firmasında ataması var mı yok mu ? onun da kontrolu yapılmaktadır. Dolayısı ile her uzman kendi firmalarının eğitim girişlerinden tamamıyla sorumlu olacaktır.

Satın almış olduğunuz İBYS Yazılımı, sadece bakanlık tarafından istenen verileri tutacak diye bir şart yoktur. Tek şart yazılımın , ÇSGB tarafından istenen verileri üretip üretememesidir. Örneğin, şuanda bakanlık, KKD zimmetleri için herhangi bir veriseti talep etmemektedir, ancak sizler , satın alacağınız İBYS Yazılımı üzerinde bunlarıda takip edebilirsiniz. Sözleşmeler, atama yazıları, ortam ölçümleri hatta müşterilerinizin cari hesaplarına kadar takip etmenizde hiç bir engel yoktur.

İBYS Yazılımı Kimden Alınır ?

Bizden alınır ! Diyerek sektördeki diğer firmalara karşı haksızlık etmeyi asla aklımızdan geçirmeyiz. Kanunen, http://ibys.csgb.gov.tr adresindeki Firmalar listesinde bulunan, entegrator firmaların herhangi birinden alabilirsiniz. Firma ile çalışmaya karar verdiğinizde, aranızda imzalayacağınız bir satın alma formunu KEP adresinizden, Bakanlığa göndermekle yükümlüsünüz. Böylelikle, bakanlık tarafında, hangi kurum, hangi yazılım firmasından hizmet alıyor , bunun ilişkilendirmesini yapabilecek. Ve sadece o kurumun uzmanları ilgili yazılım üzerinden veri girişi yapabilecek.

Deadline Bilişim firmasını diğer yazılım firmalarından ayıran özellik nedir ?

Bizler paket yazılım üreten bir yazılım firması değiliz. Binlerce müşterimiz yoktur, teknik olarak olması da mümkün değildir. Bizler size bir paket yazılım sunum, işinizi bu yazılıma uydurmanızı asla istemeyiz. Butik çalışırız. Önce sizi dinler, işinizi nasıl takip ettiğinizi öğrenir ve yazılımı ona göre uyarlarız. Tabii ki yılların vermiş olduğu bir deneyimden ötürü , temeli oturmuş bir iskelet yapımız vardır. Sonuçta tüm firmaların mevzuat gereği takip etmesi gereken şeyler mecburen aynıdır ama biliyoruz ki, takip ediş şekilleri ve tarzları birbirinden farklıdır.

İBYS Yazılımı Kurulumu Ne Kadar Sürer ?

Genelde müşterilerimizin kullandığı sistemler arasında çok radikal farklar bulunmamaktadır. Çok extreme bir modul veya daha önce karşılaşmadığımız bir sistem ile entegrasyon talebiniz olmadığı takdirde, 1 hafta içerisinde kurulumu tamamlamış, eğitimlere başlamış oluyoruz.

İBYS Yazılımı'nın Fiyatlandırması Nasıl Olur ?

Bizler butik hizmet vermekteyiz. Software As a Service (SaaS) sözleşmesi ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Ve bu aylık bazda yaptığımız sözleşme devam ettiği sürece yazılımla alakalı bütün isteklerinize ÜCRETSİZ olarak yanıt vermekteyiz. Hiç bir şekilde ek geliştirme veya extra bir masraf talep etmemekteyiz. Fiyatlandırma yapılırken butik olarak hizmet verdiğimizden ve neredeyse bütün uzman ve hekimlerinizle birebir muhattab olduğumuzdan dolay, çalışan sayınız bizler için fiyatlandırma konusundaki tek değişkendir. Firmanızın cirosu, bünyenizde kaç tane firmaya hizmet verdiğiniz , markanızın büyüklüğü gibi etkenler bizim ilgili alanımıza girmez.  Fiyatlandırmamız, çalışan sayınıza bağlı olarak aylık 750 TL - 1500 TL + KDV arasında değişmektedir. Bu fiyata sunucu barındırması, verilerin yedeklenmesi ve güvenliği ayrıca sınırsız ek geliştirme / güncelleme dahildir. İlerleyen süreçte ekibinizin büyümesi  ve kullanıcı sayınızın artması fiyatı DEĞİŞTİRMEYECEKTİR. Çünkü ekibinize sonradan dahil olan kişilere, gerekli oryantasyonu ve desteği diğer ekip arkadaşları kolaylıkla verebileceğinden bizlere iş yükü oluşturmayacaktır. Extra iş yükü oluşmayacak bir durumda extra ücret talep etmemiz adil olmayacaktır. Fiyat artışları sadece yıllık bazda tefe/tüfe oranına göre yapılmaktadır.

İBYS Yazılımı Modülleri (arttırılabilir)

Bu ekran hizmet vermekte olduğunuz bir firma ile ilgili yapabileceğiniz işlemlerin listesidir. Her bir kutucuk bir modülü açmaktadır.

Uyarılar Ekranı

Sistem yöneticisi , sisteme giriş yaptığında, karşısına sürekli tam olarak hangi unsurlardan ne kadar eksiği var bilgisi karşılar. Kutucukların her birine tıklandığında, eksikler ile ilgili detaylar karşısına çıkar. Hangi uzman, hangi firma, ne kadar eksik var.. vs.

Geliştirilebilir Rapor Modülleri

Görseldeki raporlar ön tanımlı olarak gelmektedir. Arzu edilirse raporlamak istediğiniz başka bilgiler olursa, ücretsiz olarak ek geliştirme kapsamında geliştirilebilir.

İBYS Uzman Eksik Evrak Raporu

Sıfıra ne kadar yakınsa o kadar iyidir .. İlgili grafiklerde uzman isimleri gizlenmiştir . O yüzden göze biraz sade görünmektedir. Bu grafik hangi uzmanın bunyesindeki firmalarda toplam kaç evrak eksiği var onu göstermektedir. İSG Katip Uzman Sözleşmesi, İSG katip hekim sözleşmesi, işveren vekili atama yazısı gibi uzmanın derlemekle zorunlu olduğu önemli evrakların mevcut olup olmadığını kontrol eder.

İBYS Uzman Eğitim Eksiği Raporu

Tek bir tıklama ile hangi uzmanın bünyesindeki firmalarda toplam kaç saat eğitim eksiği var kaç saatini tamamlamış görebilmeniz mümkündür.

Uzman Performans Raporu

Bu grafik uzmanlar için çok anlamlı bir grafiktir. Sisteme Bakanlığın ilgili eksiklerin tespiti durumunda ne kadar para ceza kesildiğini tanımlamaktayız. Böylelikle, uzman bu raporu açtığında, sorumlusu olduğu firmaların hepsine eş zamanlı bir denetim gerçekleltirildiğinde kesilebilecek toplam ceza miktarını hesaplamaktadır.

İBYS Hareket Dökümü

Yazılım, her hareketi kayıt altına almaktadır. Bir uzman bir dosya yüklediğinde, güncellediğinde ya da sildiğinde, hepsi ayrı ayrı kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlara istinaden anlamlı okunabilir loglar üretebilmekteyiz. Ve gün sonunda, uzmanların hepsine sistem otomatik olarak bir PDF rapor hazırlar ve bugün neler yaptığını tebliğ eder. Tüm uzman ve hekimler için derlenmiş genel bir rapor ise yöneticiye iletilir. Dolayısı ile yönetici yazılıma hiç giriş yapmasa dahi, günlük olarak eposta adresine hangi uzman/hekim bugün neler yapmış, inceleme şansı olabilmektedir.

 

Yazılımımız bunlardan ibaret ve sınırlı değildir. Siz hayal edin biz gerçekleştirelim. Demo talepleriniz için lütfen bizlerle iletişim formumuzdan irtibata geçiniz.

© CopyRight 2017 - Deadline Bilişim

Bu site DCMS altyapısıyla hazırlanmıştır.